حقایقی در مورد آکنه و درمان های جوش صورت برای کمک به شما

حقایقی در مورد آکنه و درمان های جوش صورت برای کمک به شما

 • 30 دی 1401
 • 0 نظر
 • admin

آکنه یک مشکل رایج پوستی است. اما در حالی که ممکن است آن را به عنوان بخشی طبیعی از بزرگ شدن در نظر بگیرید، باید توجه داشته باشید که این وضعیت دلایل زمینه‌ای نیز دارد. حقیقت این است: التهابی که در زیر پوست شما ایجاد می‌شود با سیستم ایمنی بدن، آنچه در بدن شما می‌گذرد و عادت‌های شما ارتباط دارد.

میخواهی بیشتر بدانی؟

برای افشای حقیقت در مورد آکنه و همچنین درمان هایی که می توانند به شما کمک کنند، ادامه مطلب را بخوانید.

آنچه آکنه شما به شما می گوید

طبق طب سنتی چینی، آکنه نشان دهنده ضعف یا مسمومیت در قسمت خاصی از بدن است. همچنین عقاید خاصی وجود دارد که آکنه را با ناهنجاری های سلامتی مرتبط می کند. اگر آکنه دارید و در حال حاضر آن را آزاردهنده می‌دانید، زمانی که دلیل آن را یاد گرفتید، می‌خواهید بیشتر از شر آن خلاص شوید.

آکنه روی پیشانی

این یک اتفاق بسیار رایج است، اما اگرچه آن طور که به نظر می رسد معمولی به نظر می رسد، باید بدانید که منشاء آن معمولاً باکتریایی است و ارتباط زیادی با عادات سبک زندگی شما دارد. همچنین با مشکلات گوارشی مرتبط است و ممکن است با مشکل در تجزیه غذاهایی که میخورید همراه باشد.

بین ابروها

جوش هایی که بین ابروها ظاهر می شوند معمولاً از خوردن غذاهای چرب و چیل و همچنین مصرف الکل ایجاد می شوند.

روی گونه ها

هوای آلوده یکی از عوامل اصلی ایجاد جوش بر روی گونه ها است. آلودگی های محیطی و همچنین هوای داخل خانه از جمله عواملی هستند که معمولا در معرض آن قرار می گیرید. به همین ترتیب، عاداتی مانند قرار دادن چیزهای کثیف مستقیماً روی گونه های خود مانند تلفن هوشمند، عادتی است که میکروب ها را از دستگاه شما به صورت شما منتقل می کند. سیگار کشیدن عامل دیگری است که پوست شما را در معرض آلاینده ها قرار می دهد.

روی چانه

جوش هایی که روی چانه ظاهر می شوند، در بین خانم ها شایع است، به خصوص در دوران قاعدگی. اغلب به دلیل تغییرات هورمونی یا به عنوان بخشی از چرخه قاعدگی رخ می دهد. علاوه بر این، هنگامی که دست های کثیف با چانه شما تماس می گیرند، ممکن است رخ دهد.

اسیدهای آمینه ایمن ترین مواد برای رژیم زیبایی شما

بر روی بینی

بینی شما نقطه ای است که در آن جوش یا آکنه بیشتر مواقع ظاهر می شود. آشنا به نظر می رسد؟ البته. اما باید بدانید که موارد مهمی وجود دارد که ممکن است جوش روی بینی شما ظاهر شود. معمولاً این در اثر لمس معمولی بینی ایجاد می شود. دست های شما به عنوان یک حلقه اتصال بازی می کنند که بینی شما را به روغن ها و باکتری های مسدود کننده منافذ متصل می کند. یا گاهی در نتیجه افزایش هورمونی و حتی انتخاب اشتباه لوازم آرایشی رخ می دهد. با این حال، نباید از این نکته غافل شوید که می تواند نشانه ای از یک بیماری مربوط به گردش خون، غدد درون ریز یا سیستم ایمنی باشد. بسیاری از مردم بر این باورند که مشکلات قلبی، ماهیچه ای یا کبدی نیز ممکن است دلیل پنهان جوش در نوک بینی شما باشد.

مطمئناً آکنه بیش از یک منظره زشت روی صورت شما وجود دارد. اما چگونه می توان جوش صورت خود را تشخیص داد؟ برای کمک به درک بیشتر آکنه، در زیر انواع آکنه که باید قبلاً با آنها آشنایی داشته باشید، مورد بحث قرار گرفته است.

7 عامل بروز آکنه

 1. نوسانات هورمونی

هورمون ها از شایع ترین علل بروز آکنه، به ویژه قبل از قاعدگی هستند. این در نتیجه نوسانات هورمونی اتفاق می افتد و معمولاً در ناحیه چانه، گردن و پشت ظاهر می شود.

 1. سطوح استرس بالا

طبق مطالعات، کورتیزول، هورمون استرس که توسط غده فوق کلیوی برای کمک به بدن در مقابله با استرس ترشح می شود، حاوی تستوسترون نیز هست. این هورمون غدد چربی را تقویت می کند که منجر به افزایش تولید روغن در بدن می شود که منجر به جوش می شود.

 1. آلودگی هوا

یکی دیگر از مقصرانی که باعث بروز آکنه، به ویژه در بین افرادی که در شهر زندگی می کنند، آلودگی هوا است. چیزی که وقتی صورت خود را با یک پد پنبه ای پاک می کنید مشاهده می کنید، تنها بخش کوچکی از آلودگی است که پوست شما در معرض آن قرار گرفته است.

 1. شکر در غذاها

دلیل بیشتری برای اجتناب از شیرینی ها به دلیل تأثیر آنها بر روی پوست شما وجود دارد. شکر باعث افزایش تولید انسولین می شود که می تواند روغنی را که باعث تحریک تستوسترون، هورمون مردانه می شود، افزایش دهد. این افزایش هورمون مردانه که توسط انسولین تحریک می شود می تواند منجر به جوش شود.

 1. غذاهای غنی از ید

غذاهای خاصی وجود دارند که باعث بروز آکنه می شوند و در حالی که ممکن است غذاهای خاصی مانند شکلات، پیتزا، کافئین، غذاهای روغنی و آجیل را به عنوان مقصر اصلی جوش ها در نظر بگیرید، باید توجه داشته باشید که این هنوز ثابت نشده است. با این حال، توصیه می شود از غذاهایی که سرشار از ید هستند، به ویژه آنهایی که در صدف ها و برخی سبزیجات مانند کلم و اسفناج یافت می شوند، خودداری کنید. این غذاها فوراً جوش های آکنه را نشان نمی دهند، اما پس از چند هفته یا چند ماه، اثرات آن روی پوست ظاهر می شود.

 1. انتخاب اشتباه محصولات زیبایی

محصول زیبایی که استفاده می کنید باید با نوع پوست شما مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت، این امر می تواند باعث مسدود شدن منافذ پوست یا ایجاد آکنه شود. برای افرادی که پوست چرب یا متوسط دارند، محصولات پوستی انتخابی باید آنهایی باشند که برچسب «بدون چربی»، «غیر کومدوژنیک» یا «مبتنی بر آب» دارند.

 1. روتین پاکسازی اشتباه

در حالی که پاکسازی بخشی معمولی از رژیم زیبایی شماست، ممکن است آن را به روشی اشتباه انجام دهید. در واقع، تمیز کردن بیش از حد مکرر و شدید می تواند مشکل آکنه شما را بدتر کند. بهتر است از یک پاک کننده ملایم صورت استفاده کنید که می تواند به کنترل جوش ها کمک کند و مشکل آکنه شما را بدتر نکند.

acne

موادی که برای درمان آکنه موثر هستند

آیا اغلب حتی با یک محصول زیبایی که برای درمان آکنه طراحی شده است، سرخ شدن پوست را تجربه می کنید؟ در اینجا برخی از موادی است که می تواند به شما در درمان مشکل آکنه کمک کند.

 • سالیسیلیک اسید – برای افرادی که پوست خشک دارند عالی است و به خلاص شدن از شر کثیفی و مسدود شدن منافذ کمک می کند، اما نسبت به سایر درمان ها قدرت کمتری دارد.
 • بنزوئیل پراکسید – با از بین بردن آکنه دارای مولد باکتری و به درمان لکه ها کمک می کند. استفاده از مرطوب کننده توصیه می شود زیرا استفاده از محصولات حاوی این ماده می تواند منجر به خشکی پوست شود.
 • رتینول – بیشتر برای افراد مسن مبتلا به آکنه مناسب است. به شل شدن روغن های رسوب شده روی پوست کمک می کند و در عین حال تولید کلاژن را افزایش می دهد.
 • گوگرد – مخصوصاً برای افرادی با پوست حساس در نظر گرفته شده است زیرا به آرامی آلودگی و چربی را پاک می کند تا پوست شما را از باقیمانده ها پاک کند.

راه حل های طبیعی آکنه که باید آنها را امتحان کنید

لیمو

آب لیمو که به دلیل خواص ضد باکتریایی و قابض آن شناخته شده است، می تواند به پاکسازی پوست شما کمک کند. به سادگی آن را روی پوست بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند تا عیوب از بین برود.

جوش شیرین

این روزها اطلاعات زیادی پیدا خواهید کرد که قدرت جوش شیرین را اثبات می کند – یکی از آنها توانایی آن در از بین بردن جوش های آکنه است. علاوه بر این، این ماده به لایه برداری و حذف سلول های مرده پوست کمک می کند و آن را برای از بین بردن آثار آکنه و جای زخم نیز مناسب می کند.

روغن نارگیل

یکی دیگر از مواد زیبایی طبیعی که دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است، روغن نارگیل است. این یک محلول ملایم است که می تواند پوست را هیدراته کند و به مبارزه با باکتری ها و قرمزی بدون مسدود شدن منافذ شما کمک کند.

حقایق شگفت انگیز در مورد ویتامین C برای مراقبت از پوست

سرکه سیب

این یک شگفتی طبیعی است که دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است. با این حال، مطمئن شوید که آن را با آب رقیق کنید تا از واکنش نامطلوب روی پوست خود جلوگیری کنید.

روغن درخت چای

روغن درخت چای یک درمان بسیار موثر برای آکنه است. این اسانس کاملا طبیعی دارای خواص ضد باکتریایی است که می تواند به درمان جوش کمک کند. برای مراقبت از پوست آن را با آب مخلوط کنید یا می توانید آن را زیر آرایش خود استفاده کنید.

سیر

سیر یک ماده آنتی باکتریال طبیعی محبوب است، اما چیزی که ممکن است ندانید این است که می توان از آن برای استفاده موضعی نیز استفاده کرد. آن را نازک برش دهید و روی پوست بمالید. برای درمان مشکلات پوستی آن را به مدت 15 تا 30 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده بگذارید.

Treatment of acne with water and ice

نشاسته ذرت

قرمزی و سوزش ناشی از آکنه را تجربه می کنید؟ می توانید با نشاسته ذرت یک محلول آرام بخش و ملایم پیدا کنید. از آن برای جوش های خود یا به عنوان یک راه حل شبانه برای مشاهده بهبود مشکل آکنه خود استفاده کنید.

سفیده تخم مرغ

آیا به دنبال یک ماسک صورت طبیعی هستید؟ در واقع می توانید با استفاده از سفیده تخم مرغ به عنوان ماسک صورت، یک درمان عالی پیدا کنید. آن را امتحان کنید و متوجه خواهید شد که چگونه کاهش چربی را بهبود می بخشد، ناخالصی ها را از بین می برد و منافذ شما را به حداقل می رساند!

مکعب های یخ یا آب سرد

سرما برای تسکین التهاب شناخته شده است. از تکه های یخ یا پاشیدن آب سرد روی صورت خود استفاده کنید تا منافذ پوست را ببندید و باکتری ها را از پوست خارج کنید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا یک ماده طبیعی است که به طور موثر پوست را تسکین می دهد، التهاب و قرمزی را کاهش می دهد. آن را روی پوست خود بمالید تا از مشکلات ناشی از آکنه در امان بمانید.

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

روغن گل رز: حقیقت در مورد روغن ضد پیری نهایی

اما واقعا چه چیزی در روغن گل رز وجود دارد که آن را به بهترین روغن ضد پیری تبدیل کرده […]

روغن آرگان: راز داشتن موهای زیبا را کشف کنید

✍در طول سال ها، روغن آرگان، چه به تنهایی و چه در ترکیب با سایر مواد، سهم قابل توجهی در […]

حقایق شگفت انگیز در مورد ویتامین C برای مراقبت از پوست

✍ احتمالاً به این فکر رسیده اید که ویتامین ها را به عنوان یک رژیم ضروری برای تقویت سلامت مصرف […]

چگونه مانند یک متخصص از شر پف چشم در مراحل ساده خلاص شویم؟

✍آیا اغلب متوجه می شوید که به آینه خیره شده اید و فکر می کنید چگونه آن چشم های خسته […]

اسیدهای آمینه ایمن ترین مواد برای رژیم زیبایی شما

اگر مدت‌هاست که به دنبال یک ماده ضروری برای زیبایی بوده‌اید که کمترین احتمال آسیب‌رسانی به پوست شما را داشته […]

حقیقت شگفت انگیز در مورد اسید هیالورونیک

آیا به داشتن پوستی طبیعی جوان و درخشان علاقه دارید؟ ↩اکثر مردم ساعت های بی شماری را صرف حفظ پوستی […]

راهنمای جامع برای نمک حمام

♦نمک حمام♦ ممکن است انتخاب نهایی محصول زیبایی شما نباشد، اما آیا می‌دانستید که نقش مهمی در حفظ تعادل بدن […]

روغن‌های ضروری ضد پیری که باید استفاده از آنها را شروع کنید

↩آیا پوست شما زود پیر می شود؟ دلایل زیادی برای این وجود دارد، از جمله محیط، تغییرات سبک زندگی و […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه